Stručná historie

Odborné učiliště stavební na Uhelné ulici bylo zřízeno v roce 1981 z Učňovského střediska Zemědělských staveb ve Znojmě. Před rokem 1982 probíhala teoretická část výuky na Alšově ulici a krátce potom na nově vybudovaném SOU Přímětická ve Znojmě. Odborný výcvik zajišťovalo Středisko praktického vyučování Okresního stavebního podniku Znojmo.
Zpočátku škola připravovala učně v tříletých učebních oborech keramik, zedník a instalatér, též absolventy zvláštní školy ve dvouletých oborech, a to zednické práce a keramická výroba. Součástí SOU byla místně odloučená pracoviště v Rouchovanech (zedník a zednické práce) a v Kyjově-Boršově (zedník).
Postupně se nabídka učebních oborů rozšiřovala, a to 1986/1987 o strojírenskou výrobu, kožedělnou výrobu a strojního mechanika pro stroje a zařízení, 1991/1992 o obory elektro, tesař, truhlář, obraběč kovů a 1992/1993 o obory malíř, klempíř a autoklempíř.
V současné době škola poskytuje nejen výuku stavebních učebních oborů, ale i dvouleté nastavbové studium ukončené maturitou. Od školního roku 2005/2006 jako reakci na současný trend otvírá čtyřletou Střední odbornou školu technickou se zaměřením na elektrotechniku.